WYSTAWA O POLSKO – NIEMIECKIM POJEDNANIU
Jak zapewne wiemy, w ramach przygotowania do Jubileuszu Tysiąclecia Chrztu (1966), Biskupi Polscy pod przewodnictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego przygotowali list do Biskupów Niemieckich (1965).
Więcej o niej np. tu: https://www.rokpojednania.pl/wydarzenia/wystawa-podrozujaca-pojednanie-dla-europy
Rozpoczniemy wspólną Mszą św. o 11:00, w niedzielę, 25 października.
7 listopada o godz. 18:00 odbędzie się koncert (z tej okazji I sobotę przesuniemy chwilę później, by dotrzeć między kościołami, ale też nie zostawić niepotrzebnie za długiego czasu pomiędzy).
Wystawa będzie dostępna za dnia w kościele St. Ludwig – „pilnowana” przez wolontariuszy „Offene Kirche”.
Gdyby ktoś z naszych Parafian miał możliwość i chęć podjąć dyżur (np. godzinę, dwie…) w tym czasie się pomodlić, ale i czuwać nad kościołem, prosimy o zgłoszenie się do Biura (Anna.Kowina@bistum-mainz.de, 061513073049 – najlepszy czas kontaktu środy 10:00-12:30) lub do ks. J. Orzechowskiego.
Oczywiście w każdej chwili można przyjść do otwartego kościoła, natomiast organizacja wymaga pewnego planowania – za taką dyspozycyjność z góry dziękujemy.